Особливості роботи з монтажною піною взимку

  

Холодна пора року - це не привід відмовитися від роботи з монтажною піною, її застосування цілком можливо в холод. Багато хто знає, що є зимова монтажна піна, з якою можна працювати до -15 ° С, також є всесезона монтажна піна, з нею можна працювати до -5°С. Основна їхня відмінність від літньої - це правильне розширення і збереження своїх властивостей навіть при негативних температурах. Слід знати, що літня піна при температурі нижче +5°С якщо і буде збільшуватися в об'ємі, то потім може розтріснутися і навіть висипатися, тому її використання в холодну пору року не прийнятно.Зимова або всесезоннамонтажна піна на морозі відразу після нанесення може стискуватися (як би втягуватися), але потім вона все-одно розправиться і виросте.

Якщо працювати з монтажною піною можна при температурі навколишнього середовища нижче 0°С, то температура балона повинна бути обов'язково вище +15°С. Це пов'язано з її складом, який «працює» тільки в «теплому» вигляді. Тому балон потрібно добре прогріти, витримати в температурі вище +15°С хоча б добу або поставити в гарячу воду на 3-4 години. Ні в якому разі не можна нагрівати балон на відкритому вогні або до температури вище +50°С, оскільки він знаходиться під тиском і може вибухнути.

Як завжди перед нанесенням ємність з монтажною піною потрібно добре струснути , щоб ефективно перемішати склад. У холодну пору року це слід робити більш ретельно, особливо це стосується «повновагих» балонів, оскільки вони мають більше продукту всередині, а не газу і для ретельного змішування потрібно витратити більше часу.

Слід пам'ятати про те, що піна твердне при взаємодії з вологою, поглинаючи її з повітря . У зимовий час вологість як правило знижена, тому слід зволожити поверхню, на яку наноситься піна, і повітря. Оптимальна температура оброблюваної поверхні – від +10°С до +30°С.

Низькі температури знижують швидкість розширення, а також створюють в процесі застигання піни період крихкості (від 3 до 6 годин), під час якого будь-який механічний вплив призводить до розтріскування оболонки даного будівельного матеріалу і втрати всіх її якостей. Надалі вона може просто розсипатися, тому після нанесення піни варто витримати час до повного застигання, а потім проводити наступний етап робіт, поспіх принесе тільки неприємності.

У зв'язку з тим, що при мінусовій температурі знижується вологість повітря, то сповільнюється протягом всіх хімічних реакцій, підвищується в'язкість матеріалу, знижується тиск в осередках піни. Тому зменшується обсяг піни, збільшується час її застигання.

Як приклад наведемо такі цифри:

  •  при +23°С: обсяг піни: 42-45 л, час обробки: 1,5 години,
  • при 0°С: обсяг піни: 32-35 л, час обробки: 3-6 годин,
  • при -10°С: обсяг піни: 20-22 л, час обробки: 5-9 годин.

Зменшення обсягу піни - це не радує, оскільки збільшується витрата, але цей процес значно збільшує щільність її структури, робить її більш однорідною і в результаті вона більш якісно буде виконувати свої властивості.

За умовами зберігання, які заявляє виробник - це температура приміщення не нижче + 5°С. Це пов'язано з тим, що при низькій температурі в'язкість даного будівельного матеріалу дуже висока і є ймовірність прилипання до стінок ємності. Якщо ж зберігати балон в горизонтальному положенні, то клапан може забитися і реанімувати його дуже важко.

Тому робота з монтажною піною в холодну пору року має свої нюанси, але це анітрохи не зменшує її універсальність, нею можна обробляти майже всі поверхні (крім поліетилену і тефлону), вона відмінно тепло- і звукоїзолює.