Вибір піни

Вибір піни

Монтажна піна як будівельний матеріал зайняла свої позиції в переліку товарів для ремонту, будівництва, ізоляції. Важко уявити установку вікон, дверей,блоків без застосування цього продукту будівельної хімії. Раніше покупець приходив і просто купував будь балон, який влаштовував його за ціною, зображенні або рекомендації продавця. Зараз же ринок насичений даним товаром. Вибір монтажної піни може здатися деяким людям декілька скрутним. Купуючи будь-який товар ми прагнемо купити якість за доступні гроші. Щоб знайти оптимальний варіант потрібно з самого початку визначитися з тим, яка буде мета застосування монтажної піни. В такому випадку буде простіше відразу намітити вид і технічні характеристики потрібної монтажної піни.

Термін придатності товару

Необхідно обов'язково перевіряти термін придатності будь-якого товару, який купуєте. Монтажна піна не є винятком, і її термін придатності рідко перевищує 18 місяців. Прострочений товар з великою ймовірністю не володітиме заявленими властивостями. Чим більше часу пройшло після виготовлення монтажної піни, тим більше в'язкий склад в балоні. Це можна використовувати якщо потрібна щільна піна з маленькими осередками. Прострочений балон не можна використовувати, і навіть зберігати поруч, так як він може сам спрацювати або вибухнути. Ніхто не дасть гарантії як поведе себе поліуретан з поліпропіленом після закінчення терміну придатності.

Як не помилитися у виборі: основні моменти

Прийшовши в торгову точку за монтажною піною зверніть увагу на зовнішній вигляд балонів: на них не повинно бути дефектів, вм'ятин і сколів. Їх наявність свідчить про неправильне зберігання і це може вплинути на якість піни. Зверніть увагу на термін придатності (про що вже згадувалося), а так само на інформацію про нюанси використання, які вказуються на балоні. Також ви можете зафіксувати контактні дані виробника і на його сайті знайти додаткову інформацію.

Професійна або побутова?

Перший фактор, за яким йде вибір піни, це потрібна вона на один раз, або планується багаторазове використання даного продукту. Якщо одноразово, то вам підійде побутова монтажна піна, для якої не потрібен пістолет-адаптер. Прицьому більшість виробників робить побутову монтажну піну як маленькими фасування (300 мл і 500 мл) так і великими (750 мл і 850 мл). Якщо ж ви вирішили зайнятися тривалим ремонтом або діяльністю по установці вікон (дверей), ремонту, то вам слід придбати пістолет-адаптер і для економного використання купувати до нього професійну монтажну піну. Це пристосування дозволяє дозувати вихід піни і регулювати напір і потужність струменя. Так само пістолет володіє довгим носиком, який проникає навіть у важкодоступні місця. На жаль, якісний пістолет коштує недешево і не кожен може дозволити собі придбати його. Але треба визнати, що в недалекому часу він себе окупить, так як його використання дасть більш економне використання монтажної піни, точніше нанесення і роботу вищої якості.

Сезон використання монтажної піни

Працювати з монтажною піною можна в будь-який час року і майже в будь-яку погоду, намагатися уникати опадів.

Вибираючи монтажну піну враховуйте погодні умови і температуру оброблюваних поверхонь. Так виділяють літню (температура оброблюваної поверхні від +5°С до +35°С), зимову (здатна витримувати температуру оброблюваної поверхні від -18°С до +10°С) і всесезонну (температура від -10°С до +30°С) монтажну піну. Так, наприклад, монтажна піна ТМ Ferom + всесезонна, з розширеними температурними режимами використання, її можна використовувати при будь-яких погодних умовах.

Особливості застосування монтажної піни взимку

Якщо прийшла необхідність проводити будівельно-монтажні роботи взимку, то варто вибрати відповідні будівельні матеріали, монтажну піну в тому числі. Для такого випадку краще взяти зимову монтажну піну, яка застигає при більш низькій вологості повітря. Недоліком її є більш слабке розширення

Слід враховувати, що зимову піну можна використовувати при низьких температурах, але температура балона, для оптимального виходу піни, у час використання повинна бути не нижче +20°С. Якщо балон зберігати не при кімнатній температурі, то його можна зігріти у відрі з теплою водою.

Крім усього треба завжди пам'ятати про те, що будь-яку піну потрібно захистити після нанесення. Щоб конструкція довго стояла, а ізоляція служила вірою і правдою необхідно ретельно ізолювати від ультрафіолетових променів. Балон з піною треба зберігати тільки вертикально, клапанному вгору, при температурі, яку рекомендує виробник.

Ціна

Треба завжди пам'ятати про те, що якісний товар не може мати низьку вартість, але при цьому необхідно зберігати розум і не бігти на розрекламовані торговельні марки, так як потрібно пам'ятати, що всі рекламні послуги включені в кінцеву вартість продукту і можна заплатити більшою мірою за бренд і рекламу, ніж за сам товар.

Поради

Якщо вирішили вдатися до порад оточуючих, то зверніться або на спеціальний форум, або до знайомих майстрів, які користувалися багато раз даним продуктом і можуть сказати, що краще і де вигідніше придбати.

Вдалого вибору!