Питання
Що таке поліуретанові монтажні піни і які вони бувають?
Поліуретанова монтажна піна є складним хімічним продуктом, який використовається професійному, також і в побутовому будівельному сегменті, та випускається в аерозольних балонах різного обсягу. Основні елементи монтажної піни - ізоцианат, поліоли. Додаткові складові: стабілізатор, каталізатори і піноутворювач. Монтажні піни підрозділяються: По складу: - Однокомпонентні - Двокомпонентні; За способом застосування: - Професійні (зі спеціальним монтажним пістолетом) - Побутові (з трубкою-аплікатором); За граничною температурою застосування: - Літня - Зимова - Всесезона
Чим відрізняються професійні піни від побутових?
Професійні монтажні піни використовуються разом з пістолетом, і мають низьке вторине розширення, що важливо в проведенні будь-яких видів монтажних та ізоляційних робіт. Низьке вторинне розширення дозволяє максимально точно розраховувати кількість продукту, що запобігає небажані деформації і процедурі з видалення надлишків полімеризованною піни. З іншого боку, монтажні піни побутового застосування зручні й економні у використанні без додаткових інструментів, підійдуть для дрібних і середніх обсягів робіт.
Що таке адгезія?
Адгезія - здатність до міцного зчеплення двох різнорідних поверхонь. Якісні монтажні піни мають відмінну адгезію до різних будівельних матеріалів: бетону, дерева, металу, каменю, ПВХ і т.д., за винятком тефлону, силіконів, поліетилену і маслянистих поверхонь. Адгезія забезпечує високу міцність з'єднання піни з оброблюваним матеріалом.
Як правильно підготувати поверхні перед використанням монтажної піни?
Безпосередньо перед нанесенням продукту необхідно очистити поверхню від бруду, жиру, масел, інею, льоду і пилу. Зволожити поверхні для отримання кращих показників адгезії і прискорення полімеризації (затвердіння).
Який склад однокомпонентних монтажних пін?
Основні елементи монтажної піни - ізоцианат, поліоли. Додаткові складові: стабілізатор, каталізатори і піноутворювач.
Чи можна залишати наполовину використаний балон з пістолетом?
Так. Якщо балон не було використано до кінця, необхідно зняти і прочистити пістолет і спеціальний клапан. Після цього накрутити балон на пістолет і залишити до наступного використання.
Чи потрібно видаляти надлишки піни з монтажного пістолета?
Так, потрібно. Інакше затверділі залишки піни на клапані монтажного пістолета заблокують вихід піни.
Що робити з надлишком затверділої піни на оброблюваних поверхнях?
Після полімеризація піна твердне, і видалити її надлишки можна механічним шляхом за допомогою ножа, леза, шпателя або іншого інструменту.
Чи може затверділа піна руйнуватися з часом?
При гарній герметизації і захисті від УФ випромінювання якісна полімеризована піна не руйнується.
Чи можна прискорити процес полімеризації піни?
Так. Зволоження поверхні і використання при рекомендованих температурах прискорює процес твердіння піни.
Які існують умови і терміни зберігання монтажної піни?
Рекомендується зберігати в сухому приміщенні в температурному режимі: для літньої від + 5⁰C до + 30⁰C для зимової від -5⁰C до + 30⁰C
Чи потрібно струшувати балон? Для чого і як часто?
Багатокомпонентна структура монтажної піни містить в собі хімічні
елементи різної щільності. Тому перед використанням, для отримання однорідної маси і змішування всіх компонентів необхідно
збовтувати балон протягом 20-30 секунд.
Що робити, якщо піна не виходить з балона?
Затверділі залишки піни можуть заблокувати клапан пістолета. Щоб не допустити подібних ситуацій рекомендується промивати пістолет спеціальним очищувачем для монтажної піни. Інший варіант: міг вийти газ через дефекти клапана або недотримання правил зберігання балона. В таких випадках слід замінити балон.
Скільки часу висихає піна?
Застигання піни відбувається під впливом вологи. Час висихання залежить від температур балона і навколишнього середовища. Низькі температури уповільнюють процес. В середньому, в нормальних умовах професійні
монтажні піни застигають за 20-30 хв, а побутові - 40-60. Остаточна полімеризація відбувається після 24 годин.
Чи відповідає реальний вихід піни вказаною на балоні?
Так як монтажна піна має складний хімічний склад, точний вихід з балона залежить від безлічі факторів: обсягу балона, температури, вологості, глибини зазорів і т.д. Найкращі показники виходу піни досягаються при температурі балона 23⁰C. При дотриманні перерахованих умов вихід піни буде приблизно дорівнювати заявленому.
Навіщо потрібно захищати піну від попадання сонячного світла?
Хімічна структура монтажної піни стійка до різних зовнішніх впливів, за винятком УФ. Від потрапляння сонячних променів монтажна піна швидко руйнується. Тому необхідно захищати затверділу піну за допомогою шпаклівки, спеціальної стрічки або фарби, попередньо вирівнявши поверхню механічним шляхом.
Яке робоче положення балона з піною?
Робоче положення балона - дном вгору. Це дозволяє знизити втрати тиску і максимально збільшити вихід піни з балона. Складний багатокомпонентний склад піни складається з декількох шарів, тому також необхідно струшувати балон перед використанням, для створення правильної структури.
Чи можливо повторне використання балона?
Так, можливо, якщо перед цим промити пістолет спеціальним очищувачем.
Для чого потрібна і чим відрізняється зимова піна?
Зимова піна створена для робіт при низьких температурах. При температурах до -15⁰C продукт зберігає свою структуру і забезпечує високий вихід. Перед використанням необхідно видалити іній і лід з поверхні.
В цій категорії немає товарів.